Dotare camin cultural cu costume populare si instrumente muzicale pentru fanfara Hoceni, com. Hoceni, jud. Vaslui

      Proiectul a cuprins mai multe obiective printre care: “Alimentare cu apă potabilă în satul Barboşi, comuna Hoceni, judeţul Vaslui”, “Canalizare şi staţie de epurare în satul Barboşi comuna Hoceni, judeţul Vaslui.”, “Infiinţare centru de asistenţă copii după programul şcolar tip after – school.” şi “Dotare cămin cultural cu costume populare şi instrumente muzicale pentru fanfară.”. Valoarea totală a proiectului a fost de 9.718.906,00 lei, fonduri nerambursabile, obţinute prin contract de finanţare prin PNDR prin AFIR (FEADR).

În cadrul proiectului s-au achiziționat 35 costume populare (10 buc costume populare fete, 10 buc costume populare băieți și 15 costume populare instrumentiști)  si a următoarelor instrumente muzicale pentru realizarea unei fanfare de copii:

• fligorn – 5 buc;
  • bariton – 5 buc;